HİZMETLER

Konuşma & Sunum

Kendini, çevresini ve dünyayı değiştirmek isteyen insanlara konuşmayı seviyorum. Konusuna hakim ve iyi bir konuşmacının, sunumlara ihtiyacı olmadığını düşünüyorum. Bakınız, Cem Yılmaz. Sunum kullanılacaksa da mümkün olduğunca az yazı ve çok görsel içermelidir. Yazılardan oluşan bir sunumun katılımcıların zamanına tecavüzden suç sayılması gerektiğini iddia ediyorum. Çünkü katılımcıların okuma yazması varsa, konuşmacının onlar için sunumdan okumasına gerek yoktur! Beni diğer konuşmacılardan ayıran en önemli özelliklerim;

  • Ben bir iş adamı ve girişimciyim. Akademisyen, guru, kişisel gelişim uzmanı ya da motivasyon konuşmacısı değilim. Eylemciyim, harekete geçmeyi ve geçirmeyi seviyorum. Yapılması gerekenleri söyleyerek ahkâm kesmiyorum. Yapılmış olanları anlatıyorum.
  • Konuşmalarımı hedef kitlenin taleplerine göre hazırlıyorum. Her hastaya aynı reçeteyi yazan bir doktor değilim. Bunun için konuşma talebini yapan kişiyle en az bir kez yüz yüze ya da telefonla görüşme yapıyorum. Hedef kitlenin ihtiyaçlarını birlikte analiz ediyoruz. Konuşma içeriğini bundan sonra şekillendiriyorum.
  • Dinleyicilerle öğretmen öğrenci ilişkisi kurmuyorum. Katılımcıların öğrenme ortağı oluyorum. Önceden hazırlanmış egzersizler, uygulamalar, vaka incelemeleri, film gösterimleri ile etkileşimli ve eğlenceli öğrenme yöntemlerini kullanıyorum.

Aşağıda uzmanlık alanıma giren konu başlıklarını bulabilirsiniz:

  • Girişimcilik - Kendi İşini Kurma ve Yönetme Sanatı: Kendi işini kurmak ve yönetmek isteyenlerin ihtiyaç duyacağı şirket kurma, sermaye ve kaynak bulma, iş planı hazırlama, konumlandırma, pazarlama ve satış konularını içeren seminer programıdır.
  • Parasal Zekâ - Kişisel Finans ve Para Yönetimi: Para kazanma, finansal planlama, ev-araba sahibi olma, kredi kartlarıyla dost olma, finansal risklere karşı sigortayla korunma, doğru ve kârlı yatırımlar yapma, emeklilik ve miras planlaması konularını içeren seminer programıdır.
  • İşsiz Kalmanın Garantili Yolları - Etkili Özgeçmiş Yazma ve Başarılı İş Görüşmesi Yapma Sanatı: Üniversite öğrencileri için kariyer planlaması yapma, etkili özgeçmiş yazma, başarılı iş görüşmesi yapma konularını içeren seminer programıdır.
  • Etkin Yönetim Becerileri ve Liderlik: Yöneticilik ve liderlik kavramlarının işlendiği, etkin yöneticilerin başarı sırlarının ve yöneticilikten liderliğe nasıl geçildiğinin örnek olaylar ve kişilerle anlatıldığı seminer programıdır.