BİYOGRAFİ

Özgeçmiş

Girişimci, Parasal Zekâ ve Eğitim Oyunları kitaplarının yazarı, yönetim danışmanı ve eğitimciyim. Lisansımı Marmara Üniversitesi İşletme (ing.), yüksek lisansımı ise Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü'nde tamamladım. Amerika Birleşik Devletleri Harvard Üniversitesi'nde Liderlik eğitimi aldım. Halen Sakarya Üniversitesi’nde İşletme doktorası yapıyorum. Impetus Eğitim Danışmanlık'ı kurmadan önce Finansbank, Colgate Palmolive, Pfizer İlaçları ve AIG gibi çok uluslu firmalarda görev yaptım. ABD merkezli Junior Chamber International (JCI), Association for Talent Development (ATD) ve İngiltere merkezli Institute of Leadership and Management (ILM) tarafından uluslararası eğitimci ve koçluk akreditasyonlarına sahibim. Türkiye Eğitim ve Gelişim Platformu (TEGEP) kurucu yönetim kurulu üyesi, aynı zamanda da Association for Talent Development (ATD) ve Society for Human Resource Management (SHRM) üyesiyim. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ve Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyesiyim.

Türkiye Zekâ Oyunları Kulübü'nün aktif üyesiyken 1998'de Dünya Beyin Olimpiyatları Şampiyonası'nda başkan yardımcısı olarak görev aldım ve Genç Türk Beyin Takımı kaptanlığını yaptım. 1999'da Marmara Üniversitesi İşletme bölümü tarafından seçilerek Türkiye'yi temsilen Milano/İtalya'da "Global Sorunlara Yerel Çözümler" konulu programa katıldım. Proje ve makalelerim 2001 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nde, 2002 yılında Bilkent Üniversitesi'nde ve Dış Ticaret Müsteşarlığı'nda sunuldu.

Radyo Spor'da "İş, Yaşam ve Spor", BloombergHT’de "Akıllı Yatırım" adlı programları hazırlayıp sundum. Çeşitli internet sitelerinde, gazete ve dergilerde işletme yönetimi konusunda köşe yazıları yayımlamaktayım. Ayrıca eğitim, danışmanlık şirketleri ile işbirliği halinde eğitim ve danışmanlık hizmetleri veriyorum. Evli ve dört çocuk babasıyım. İstanbul'da yaşıyor, hobi olarak deniz kanosu yapıyor ve motosiklet kullanıyorum.

SEVDİĞİ KİTAPLAR

Okuduğu kitaplar kişiyi anlatır

DENEYİMLER

Teşrikimesailerim

Ataklar Group
Yönetim Kurulu Başkanı

Ataklar Group, temellerini 2003 yılında attığım şirkettir. İmpetus ve Ataklar Yapı markalarını çatısı altında topluyor.

Impetus Eğitim Danışmanlık Yayıncılık
Genel Müdür

Ataklar Group'un lokomotifi, bireysel ve kurumsal eğitim, danışmanlık hizmetleri veren, işletme ve yönetim konularında yayıncılık yapan bir şirkettir.

Ataklar Yapı
Genel Müdür

Ataklar Group'un ikinci markasıdır. Gayrimenkul yatırımları ve inşaat konusunda faaliyet gösteriyor.

Opak Ambalaj ve Etiketleme
Yönetim Kurulu Başkanı

Kişisel bakım ve kozmetik ürünlerinin elleçlenmesi, ambalajlanması ve etiketlenmesi gibi katma değerli servisler sunan bir şirkettir.

Sadece Psikoloji
Kurucu Ortak

Türk Psikologlar Derneği Etik Yönetmelik kurallarına göre hizmet verir, tüm hizmet alanlara bu ilkeler çerçevesinde hizmet sunacağını taahhüt eder.

TEGEP (Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği)
Kurucu Üye

Türkiye'de eğitim alanların ve verenlerin bilimsellik, şeffaflık, yerellik ve değer katma değerleriyle bir araya geldiği bir platformdur.